ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE W KLASIE 2A

W październiku uczniowie klasy 2a rozpoczęli spotkania rozwijające zainteresowania i zdolności uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie będą regularnie spotykać się z pracownikami Muzeum Regionalnego w Kutnie w ramach Uniwersytetu Młodego Muzealnika. Pierwsze spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem indeksów.

Kolejne zajęcia będą odbywać się w Młodzieżowym Domu Kultury, są to Warsztaty Naukowo – Techniczne. Pierwsze spotkanie dotyczyło gry w szachy. Uczniowie poznali układ pionków na szachownicy oraz ich nazwy.

Ponadto uczniowie 2a spotykają się raz w tygodniu na zajęciach pt „Podróże na Matplanetę”, które rozwijają kompetencje matematyczne.

W klasie działa także gromada zuchowa ZHP. Podczas cotygodniowych spotkań uczniowie mają okazję doskonalić swoje umiejętności interpersonalne, współpracę w zespole, podział zadań oraz wywiązywanie się z powierzonych obowiązków.

Drugi rok prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Przygody Innego, bajki w edukacji wczesnoszkolnej. Program rozwijania wrażliwości na odmienność „Inny" towarzyszy dzieciom podczas zajęć przekazując istotne informacje na temat tolerancji i akceptacji.