ŚWIETLICZAKI WOLONTARIUSZAMI

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mają ogromne serca, czułe na los zwierząt. Dlatego też prowadzimy całoroczną zbiórkę dla Azylu Cztery Łapy z Żychlina, gdzie nasi uczniowie są wolontariuszami.

Trochę o inicjatywie Cztery Łapy:

Inicjatywa Cztery Łapy Żychlin istnieje od jesieni 2015 roku. Zajmujemy się opieką nad bezdomnymi zwierzętami. Naszym celem jest sprawna socjalizacja z ludźmi i odpowiedzialna adopcja naszych podopiecznych. Naszym atutem jest wolontariat, który otwiera drzwi boksów, dając zwierzakom możliwość przebywania z ludźmi, bliskość. Zwykłe głaskanie czy czesania przystosowuje psa, czy kota do życia wśród ludzi. Nie jesteśmy finansowani przez gminy, miasta. Nie mamy zatrudnionych pracowników, wszystko robimy w formie wolontariatu w naszym wolnym czasie, a fundusze na leczenie, profilaktykę i opiekę weterynaryjną jak również remonty i rozbudowę azylu mamy jedynie z datków od osób, którym na sercu leży dobro zwierząt. Każda pomoc się przyda. Nawet 1 koc, ręcznik czy puszka karmy ma znaczenie.

Dzięki Waszej pomocy Inicjatywa Cztery Łapy Żychlin może pomagać nie tylko zwierzętom przebywającym w azylu. Przy okazji większa ilość ludzi dowiaduje się o zwierzętach do adopcji.

Zapraszamy oczywiście do odwiedzin (prosimy jednak o wcześniejszy kontakt z wolontariuszami z Żychlina - nie ma pracownika na etacie).

Nasi podopieczni uwielbiają wychodzić na spacery.

Znajdź nas na FB https://www.facebook.com/cztery.lapy.zychlin/