„MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” - NOC W BIBLIOTECE

W piątkową noc, z 29 na 30 listopada, grupa uczniów klasy IIIa i IIIb spędziła w szkole, i to w dodatku dobrowolnie. To niezwykłe wydarzenie było związane z Projektem edukacyjnym „Noc w bibliotece”. Nocne zabawy i harce przebiegały pod hasłem? „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Każdy z nas posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek już od XIX wieku. Wiele razy był kumplem do zabawy, kumplem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

A oto niektóre z nocnych atrakcji:

–  Zapoznanie uczniów z historia powstania misia.

–  Prezentacja przez dzieci przyniesionych książek.

–  Prezentacja multimedialna pt.: Miś w literaturze.

–  Łamiemy kody i szyfry w bibliotece

–  Warsztaty z origami:

Wykonanie przez uczestników projektu zakładki do książki  metodą orgiami.
Wykonanie przez uczniów maski misia z talerzyków papierowych.

–  Gry i zabawy integracyjne.  Gramy w  twistera, chińczyka, warcaby.

–  Dyskoteka i karaoke z misiem.

W trakcie nocy był wspólny posiłki, a potem wspólny odpoczynek na materacach w czytelni, która zamieniła się na tę noc w sypialnię.

Uczniowie wraz ze swoimi misiami zmęczeni zabawami szybko usnęli wśród książek.

Bogaty program, pełen niespodzianek, przygotowały - p. Małgorzata Dąbrowska i p. Renata Chodorowska.